Meble ucieczką w krainę bezpieczeństwa

Czując się niepewnie szukamy bezpieczeństwa w znanych wartościach, pewności, ciepła oraz rodzinnej atmosfery. Zainteresownie naturą daje właśnie takie wyobrażnie. Autentyzm jest to nowy trend, który wyrósł na tym podłożu.

autentyzm
autentyzm

W tym stylu największą uwagę zwraca się na naturę, indywidualność i charakter. W wizerunek autentycznego stylu wpisują się wyraźne rysunki drewna z widocznie zaznaczonymi kwiatami, biegnącymi w poprzek promieniami. Ślady po obróbce akcentują linie drewna. Drzewa z natury wyróżniają się niedoskonałościami takimi jak sęki i pęknięcia, będącymi skutkiem działania sił natury podczas wichur i mrozów. Opowiadają historie o pogodzie i rozwoju.

autentyzm 2
autentyzm 2

Trend ukazujący autentyczność czyni te niedoskonałości i ślady obróbki drewna szlachetnymi. Na prezentowanych frontach z okleiny naturalnej dębowej pory drewna zostały jeszcze pokreślone poprzez wtartą w nie patynę, dzięki czemu zyskały one bardziej szlachetnego wyrazu. Wysokie szafki wiszące wcale nie wyglądają ciężko dzięki szybom w nich zamontowanych a dodatkowo są równoważone przez lekkie szafki dolne jednoszufladowe zamontowane na nowoczesnych stalowych podporach.

 

 

 

 

Źródło: wfm-kuchnie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.