Szczecin i jego wizytówka – Jasne Błonie.

Wizytówka Szczecina: zieleń, zieleń, zieleń tak Szczecin kocha ten kolor a  więc ogród.

Dużo szczecinian odwiedza Różanke, Szmaragdowe Jezioro i Puszczę Bukową, jednak wśród tych miejsc  najwięcej osób

Szczecin -jasne błonia
Szczecin -jasne błonia

można spotkać na Szczecińskich Jasnych błoniach. Jeśli jakieś  miejsce można nazwać wizytówka  naszego  cudownego miasta Szczecin to właśnie Zielone błonia.

Błonia zostały stworzone w  latach 1925-1927 teren na którym zostały stworzone należał do rodziny Quistorpów. Posadzona  wtedy na  bokach 213 platanów klonolistnych. Dla ciekawostki właśnie w  Szczecinie na  błoniach jest największe skupisko plantów . Gatunek tego drzewa sprawia że miejsce to  jest naprawdę wyjątkowe; w sezonie letnim są zieloną ozdobą błoni, a zimą ich kolczaste owoce wyglądają iście nieziemsko. Warto odwiedzać Jasne Błonie tylko  by  zobaczyć ich przepiękne kolory zdobiące drzewa.

W tym miejscu znajdziemy  dwa pomniki pierwszy Jana Pawła II, który jest pamiątką po jego wizycie w 1987 roku. Drugi „Pomnik Czynów Polaków” przedstawia  trzy  orły które są symbolem trzech pokoleń  polaków:

1. Polaka Szczecińskim z  przed II Wojny Światowej.

2. Szczecinianie , którzy odbudowali  Szczecin po  wojnie.

3. Pokoleniu które rozbudowuje miasto.

Cały dzień miejsce  to jest pełne ludzi bawiących się z  dziećmi, wychodzących na spacer, wyprowadzających psy czy spacerowiczów. Na trawie mamy sofy wiec można sobie  usiąść ale nie brakuje atrakcji dla dzieci. Możemy przejechać się zabytkową kolejką zjeść loda albo watę cukrową . Miejsce cudowne  i magiczne tu  wszyscy się spotykają nic dziwnego  zawsze  jest tam miło  i wesoło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.